Декор для дому. Як грамотно підібрати декоративні аксесуари для вашого інтер’єру і де їх краще розташувати


Декор для дому – як підібрати? Щоб прикрасити інтер’єр будинку керамікою, картинами, фотографіями, предметами мистецтва, гобеленами, необов’язково бути збирачем декору для дому чи несамовито любити живопис і скульптури. Такі предмети декору для дому & nbsp; можуть просто служити добавкою до інтер’єру, виконувати функції аксесуарів і колірних плям. Якщо створити гармонійне поєднання із загальною обстановкою, такі речі прикрасять будинок і додадуть додатковий затишок і тепло.

Сумнівів немає в тому, що картини, кашпо, кераміка, грають не маленьку роль в оформленні декору будинку, але не варто забувати, що це лише сполучна ланка між окремими частинами приміщення або для того, щоб заповнити порожній простір, гармонійно вписавшись в інтер’єр, оживив меблі і підкресливши стиль будинку.

Але не варто перетворювати свій будинок в музей, захаращуючи його різними предметами прикраси, без будь-якої системи.

При виборі інтер’єрної живопису, графіки, ваз та інших творчих шедеврів, потрібно врахувати забарвлення шпалер, обстановку, освітленість приміщення.

Ось кілька рекомендацій, як вибрати декор для будинку:

 • Якщо господар будинку, квартири за краще низьку меблі, то картини повинні знайти своє місце не високо від підлоги, приблизно на висоті 1,6 м.
 • Для кімнати, яка служить їдальні, прекрасно підійде натюрморт.
 • Вітальня, загальна кімната, освіжитися пейзажем або репродукцією, яка влаштує всіх домочадців.
 • У дитячій кімнаті повісити картини, які відповідають інтересам дітей, можливо з не нав’язливим виховним підтекстом, але тут слід враховувати вік дітей. Вони часто самі бажають прикрасити свою кімнату, на свій смак.
 • У спальні, як місці для відпочинку, добре повісити репродукцію на нейтральну тематику.
 • У передпокої, якщо дозволяє інтер’єр можна розмістити невеликі замальовки або фотографії, вони повинні знаходитися на висоті людського зросту.

  Слід пам’ятати, що не варто графіком оформляти в рами з бронзовим відтінком, а під скло виставляти картини виконані маслом. Якщо все зробити навпаки, результат буде чудовим і слід звернути увагу на кріплення. Буде негарно, якщо вони будуть на виду, тому краще постаратися їх приховати.

  Якщо кімната має великі розміри, в її інтер’єр чудово впишеться ваза великого розміру, знайшовши своє місце близько підлогового світильника або диванчика, на килимі або біля великого вікна повністю закритого шторою. Але така ідея не підійде для маленьких приміщень. Тут краще розмістити, вузьку високу підлогову вазу. Можна поставити її в проміжках між меблями, але не так щоб вона була забита між ними. На журнальний столик або на стіл, який вважається обіднім, бажано помістити фігуристи тарілку з фруктами.

  Декор для дому чарівно в поєднанні кераміки і дерева, чудесним чином виглядає таке сусідство. Можна спробувати для композиції використовувати «віконечка», неширокі полички, які розміщуються на стіні. Над столом, за яким обідають, над каміном, в дитячій і в спальні. На них можна розмістити невеликі сувеніри, вазочки, невеликі фігурки, милі штучки. В такому обрамленні кожна річ створює навколо себе певний маленький світ, в якому вона живе.

  Не обов’язково дотримуватися симетрію в розстановці елементів декору, декор для дому в такому випадку буде виглядати прісним і нецікавим. Деякий розкид, додасть різноманітність в інтер’єр приміщення. Якщо поруч розмістити дві високі вази, ніякого приємного оку ансамблю не одержати, а замінивши одну вазу на широку керамічну тарілку, можна отримати гармонійну композицію.

  При виборі декоративних прикрас не забувати про співзвуччі квітів, адже декор для будинку бере участь в колористиці всіх елементів інтер’єру. Поєднуються чорний і жовтий з відтінком ближче до кольору лимона; чорний і білий; сірий, світлого тону і колір червоної цегли; бірюза укупі з коричневим відтінком.

  Якщо будинок або квартира не оформлялася єдиним стилем, перед покупкою чергового шедевра слід продумати де, в якій кімнаті і на якій полиці або стіні він знайде своє місце. Декор для дому в цілому повинен виглядати гармонійно!

Comments are closed.