Дизайн кухні. Ремонт або планування, з чого почати і як отримати бажаний результат?


Починаючи планування кухні, ретельно обдумуючи дизайн майбутньої кухні, кожен мріє створити на ній якийсь острівець затишку і зручності. Адже час, проведений сім’єю в цій кімнаті, вимірюється теплотою відносин і атмосферою взаєморозуміння. Тому складно не погодитися з тим, що кухня – це серце будинку, де все має бути підпорядковане об’єднанню близьких людей.

На сьогоднішній день квартирне питання залишається слабким місцем в побуті. Люди, яким пощастило мати власне житло, підходять до його благоустрою з великою відповідальністю, враховуючи переваги і побажання кожного з подружжя в питанні дизайну кухні. Кухня в квартирі площею 9 кв.м – просто мрія, здається, що в ній розміститься вся меблі та побутова техніка. Але, втративши пильність, можна змусити кімнату непотрібними предметами, що створюють враження захаращення простору.

Не можна не випустити з уваги і колірну гамму, яка використовується в оформленні кухні, адже одні відтінки покращують настрій, інші негативно відбиваються на нашому самопочутті. Наведені в цій статті рекомендації зорієнтують вас в світі дизайну кухні і допоможуть створити стильний інтер’єр. Якщо ви в числі власників квартири, де кухня меншого розміру, не засмучуйтеся.

Ремонт кухні. З чого почати?

Зручність і функціональність простору досягаються тільки тоді, коли ви будете мати чіткий план дій, чіткий дизайн кухні. Міняти щось в процесі оформлення накладно, оскільки переробки вимагають додаткових грошових інвестицій. Якщо бюджет ремонту обмежений, постарайтеся купувати і меблі, і оздоблювальні матеріали згідно зі списком, складеним ще на етапі підготовки до ремонту. Щоб вам було легше його написати, враховуйте наступні нюанси.

Виберіть колірну гамму. Світлі і теплі відтінки в дизайні кухні повинні переважати в інтер’єрі невеликих кімнат. Кухню площею в 9 квадратів радять оформити в яскраво-жовтому, бежевому, ніжно-блакитному. Використовуйте поєднання кольорів: білого, червоного, чорного і сірого. Якщо в ролі основи виступає білий, то його легко комбінувати з будь-яким з трьох в наведеному списку. Не перетворюйте кухню в калейдоскоп, інакше дуже скоро ви відчуєте потребу в створенні нового інтер’єру, де будуть існувати спокійні, м’які відтінки.

Вибирайте правильну меблі. Пам’ятайте, що відкриті шафи і полиці доречні в будинку, де немає маленьких дітей, інакше через їх допитливості ви ризикуєте залишитися без єдиної цілої тарілки. Якщо кухня не дозволяє розмістити в ній стандартний комплект шаф і тумб, замовте меблі у майстри. Згідно ескізами і вашим перевагам, можна стати володарем гарнітура, який ідеально впишеться в простір кімнати. Ви не будете переживати з приводу незаповнених кутів і занадто великих щілин між предметами меблів, отже, дизайн кухні буде виглядати цілісним. У маленькій кухні добре виглядають навісні шафи без дверей або відкриті полиці зі скляними фасадами.

Грамотне освітлення. Для будь-якої кухні важливо дотримуватися правила декількох джерел світла. Один з них встановіть над обідньою зоною, а другого виділіть місце в центрі стелі. Але не захоплюйтеся громіздкими люстрами, в невеликій кімнаті втратиться відчуття простору і дизайн кухні заграє по-іншому.

Вибираючи стиль, пам’ятайте про душевний комфорт. Подумайте, який дизайн кухні буде відповідати вашому способу життя і ваших вподобань. Класика, хай-тек, кантрі або модерн – всі вони налаштовують на певний лад, створюють настрій. Приступаючи до оформлення кухні, уявіть, як вона повинна виглядати, щоб виникало бажання в ній перебувати.

Гармонійні відтінки, правильна меблі і зручне освітлення комбінуються в простір, де панує затишок і спокій. Вибираючи гаму відтінків, врахуйте, які кольори будуть присутні в меблевому гарнітурі, текстилі, на стінах. Не пропустіть настанов, які дають фахівці щодо дизайну кухні і загального стилю приміщення, адже нерозумно купувати стіл і стільці з масиву дерева для кухні в стилі хай-тек.

Плануємо дизайн кухні з балконом або лоджією

Вихід з кухні на балкон або лоджію робить її привабливим об’єктом для створення стильного інтер’єру. Адже після ремонту виявиться, що дана площа кухні дещо збільшилася і готова прийняти на свою площу всю необхідну меблі та ще більше побутової техніки, відтворюючи обраний дизайн кухні. Не потрібно забувати, що територія балкона потребує додаткового утеплення, оскільки проектувальники багатоповерхівок не передбачили об’єднання кімнати з місцем для сушки білизни.

Займаючись переплануванням лоджії, подбайте про дозвільної документації. Важливо! Не приступайте до ремонтних робіт, поки всі паперові питання не будуть вирішені позитивно. І хоча бюрократична тяганина відніме у вас багато часу, зате ви убезпечите себе від непередбачених ситуацій. Дизайн кухні з балконом передбачає безліч варіантів, один з яких ви зможете втілити в своїй квартирі. Головне, щоб перепланування була законною і не мала наслідків.

Перш за все потрібно усвідомити, що перепланування, пов’язана зі знесенням несучої стіни, не проводиться без дозволу компетентних організацій. Оскільки перегородка між кухнею і лоджією є конструкцією, на яку покладено важливі функції, без попередньої підготовки з нею розпрощатися не вийде. І навіть не намагайтеся!

Наступний етап поєднання кухні і лоджії передбачає установку склопакетів і утеплення додаткової площі. Незалежно від того, чи подбали ваші сусіди про утеплення власної лоджії, ви повинні виконати необхідні операції на своїй території. Для цього стелю, стіни і підлогу обробіть керамзитом або Піноплекс. Намагайтеся використовувати в ремонті нові будівельні матеріали, зарекомендували себе як надійний і довгостроковий утеплювач. Чи не випустіть з уваги паро-і гідроізоляцію: поліетиленова плівка відмінно впорається з цією роллю. Якщо вам не до душі такий варіант, то навідатися в будівельний магазин, де досвідчені консультанти допоможуть вам у придбанні якісного гідроізоляційного матеріалу. Навіть не маючи досвіду будівельних робіт, домашній майстер впорається із завданням утеплення лоджії, маючи в розпорядженні необхідний інструмент і відповідні оздоблювальні матеріали.

Перед остаточною обробкою необхідно вирівняти поверхню. Гіпсокартонні або деревостружкові плити якнайкраще підійдуть для наступного етапу робіт. Щоб стіни, підлогу і стелю були ідеально рівними, стики між плитами шпаклюють, а потім наносять на поверхню фінішний шар. Якщо знадобиться, то повторюють процес двічі, витримуючи час для просушування. Після чого приступають до ремонту на кухні і лоджії, не пропустивши підведення комунікацій на додаткову площу (всілякі дроти і труби повинні там вже бути під час виконання попереднього етапу).

І на закінчення хочеться побажати вам удачі. Якщо ви дотримувалися складеного плану і прислухалися до порад професіоналів, то всі роботи будуть виконані якісно.

Підбирайте меблі і елементи декору, згідно стилістичному рішенню, і дизайн вашої кухні, незважаючи на свої габарити, стане для вас ідеальною в усіх відношеннях!

 

Comments are closed.