Зрозуміло, дизайн кухні в приватному будинку має масу переваг перед дизайном кухні в квартирі. Тут можна самостійно продумати планувальне рішення, визначити розміри кімнати і вибрати стиль для її оформлення. Але саме таке широке поле для уяви і можливість втілити безліч ідей, найбільше ускладнюють процес розробки дизайн-проекту, особливо, якщо у власника абсолютно відсутнє уявлення про те, яким він хоче бачити інтер’єр своєї майбутньої кухні.
Перш за все, сучасний дизайн кухні починається з вибору стильового напрямку – в приватному будинку можна використовувати абсолютно будь-який стиль, оскільки зазвичай кухні тут великі і не потрібно намагатися всіма способами розширити простір і звести меблювання до мінімуму. Те ж саме можна сказати і про планувальному рішенні – велике приміщення може бути обладнано лінійної, П-образної або Г-образної кухнею в залежності від побажань господарів житла.
Стилі дизайну інтер’єру кухні в приватному будинку
Кухонний простір завжди оформляється в єдиному стилі з усіма іншими кімнатами в житло. Що стосується просторих будинків і котеджів, то тут найбільш використовуваними залишаються наступні напрямки:
- класичний стиль;
- кантрі;
- прованс;
- скандинавський стиль.
Що стосується таких підкреслено новомодних напрямків, як хай-тек або мінімалізм, то в приватних будинках вони використовуються значно менш активно, ніж в квартирах.
Дизайн кухні в приватному будинку в класичному стилі займає лідируючу позицію. Класика доречна тільки в просторому приміщенні, крім того це один з найдорожчих стилів – тут немає місця підробкам і дешевих матеріалів. Витончена стриманість класичного стилю простежується в усьому – спокійній колірній гамі, в якій переважають нейтральні світлі відтінки, вишуканих предметах меблів та аксесуарах, якісному непомітному текстилі, достатку дерева та інших екологічно чистих натуральних матеріалах. Незважаючи на те, що в обробці кухні в класичному стилі використовується тільки все високоякісне і дороге, такий інтер’єр ніколи не буде нарочито помпезним і розкішним.
Стиль кантрі для кухні в приватному будинку також дуже хороший, тому як цей стиль на те й отримав звання сільський (кантрі). Він відтворює в будинку особливий шарм і чарівність селянських добротних інтер’єрів з вкрапленнями сучасних елементів. Оскільки основна ідея даного напрямку є втілення атмосфери сільського будинку, тут, як і в класичному стилі, знаходять собі місце тільки натуральні матеріали, причому найбільш затребуваним, звичайно ж, залишається дерево. Для декорування і прикраси кухні в стилі кантрі використовуються предмети з кераміки і всілякі милі дрібнички їх ниток, канатів, тканих матеріалів і т.п.
Особливою популярністю в дизайні кухні в приватному будинку є стиль прованс. Цей французький сільський стиль наповнений ще більшим шармом, ніж кантрі, і є справжнім втіленням домашнього затишку і тепла. У дизайні кухні він використовується особливо широко, але все ж у своїй сучасній інтерпретації, оскільки автентичний провансальський стиль передбачає обов’язкове використання предметів меблів, що мають свою власну історію.
Основні риси даного напрямку:
- світла пастельна колірна гамма в обробці;
- світлі меблі, переважно використовуються білий і молочний кольору;
- рясне використання текстилю з натуральних матеріалів;
- використання природних матеріалів в обробці – дерево, камінь, цегла.
Незважаючи на те, що в інтер’єрі в стилі прованс меблі часто спеціально состарена і має деякі візуальні дефекти, він виглядає дуже повітряним і легким.
Скандинавський стиль. Ще один неймовірно затишний і комфортний стиль. Так само як кантрі і прованс, скандинавський стиль максимально наближений до природи, тому тут використовуються натуральні кольори і матеріали. Найбільше в такому інтер’єрі дерев’яних предметів, дерево переважає і в обробці, метал і скло також використовуються досить часто. Особливо мило виглядає в таких інтер’єрах плетені меблі. Взагалі, що стосується обробки і меблювання, даний напрямок не терпить захаращення і в цьому він схожий з мінімалізмом.
Резюмуючи, слід зауважити, що дизайн кухні в приватному будинку дозволяє власникам вибрати будь-стилістичне спрямування, дати волю своїй уяві, проявити індивідуальність і не знати ніяких перешкод!