Необхідність продумати дизайн маленької кухні для наших реалій аж ніяк не є рідкістю. У будинках старого планування, зокрема в хрущовках і в інших малогабаритних квартирах, маленька кухня – це норма. При цьому в приміщенні, площа якого іноді не перевищує п’яти квадратних метрів, необхідно вмістити весь набір побутової техніки, продумати системи зберігання та облаштувати обідню групу, тобто подбати про максимальну функціональності кухонного простору.
Нерідко, для розширення кухонної зони і для того, щоб уникнути надмірної захаращеності, кухню об’єднують ще з однією кімнатою. Але не завжди такий варіант можливий. Тоді буде потрібно буквально відвойовувати кожен сантиметр кухні і, продумуючи все до дрібниць, перетворювати таке маленьке простір у зручний і функціональний приміщення. На щастя, малогабаритних квартир дуже багато, і прикладів вдало облаштованих кухонь площею від 5 до 8 квадратів також більш ніж достатньо, що говорить про те, що не все так погано у виборі дизайну маленької кухні.
При облаштуванні маленької кімнати, зокрема кухні, існують незаперечні правила планування та дизайну. Порушувати ці базові принципи вкрай не рекомендується.
Найоптимальнішим варіантом кольорової палітри будуть світлі тони. Давно не секрет, що такі відтінки допомагають візуально зробити приміщення більш просторим. Однак не варто залишати інтер’єр абсолютно світлим – необхідно продумати кілька темних акцентних елементів, які дозволять збалансувати колірну гамму.
В інтер’єрі маленької кухні розширити кімнату допоможуть глянцеві фасади кухонного гарнітура. Глянець може бути присутні не на шафках, а в обробці, наприклад, фартуха або навіть однією з поверхонь – стін або стелі.
Здатність візуально збільшувати кімнату, властива і таким відображає матеріалами, як скло і дзеркала. Їх також можна сміливо використовувати, облаштовуючи невелику кухню.
Зрозуміло, в приміщенні, де важливий кожен сантиметр, не повинно бути абсолютно нічого зайвого. Причому це стосується не тільки систем зберігання, а й декору. Саме «просте» оформлення, яке для деяких може здатися просто відсутнім, дозволить кімнаті здаватися просторіше.
Звичайно, в ідеалі на кожній кухні має бути присутня повноцінна обідня група. Але в хрущовці про таку можна забути, краще встановити невеликий розкладний столик або задіяти підвіконня. Якщо є можливість, краще всього обідній стіл поставити у вітальні.
Якщо позбутися від дверей в передпокій і виконати обробку в обох кімнатах з використанням однакових або схожих за кольором і фактурою матеріалів, то це створить ефект єдиного простору, і кухня не буде здаватися такою маленькою.
Грамотне освітлення – ще один дуже важливий момент в дизайні маленької кухні, про який ні в якому разі не можна забувати. Крім покупки основний люстри, подбайте про підсвічування робочих поверхонь.
Основні види планування дизайну маленької кухні
На вибір кухонного гарнітура буде впливати форма кухні – вона може бути маленьким квадратом, може бути витягнутої і вузької, може і зовсім бути прохідною.
Для надто вузькою або прохідний кухні ідеально підійде дворядна планування, коли кухонний гарнітур складається з двох частин, розташованих навпроти один одного. Таким чином, на кухні вдасться розташувати максимально можливу кількість шафок, на жаль, на шкоду обідній зоні. Також при такому плануванні можна відмовитися від верхніх шафок на одній зі сторін, розмістивши його вздовж стіни острів, який виконує роль робочої поверхні, обіднього столу або ще однієї системи зберігання.
При виборі такого планування на маленькій кухні також доведеться відмовитися від обідньої групи. Зате з’явиться можливість зробити приміщення по-справжньому функціональним і зручним, так як П-образне розташування гарнітура дозволить дотримати правило трикутника і розташувати на кухні всю необхідну побутову техніку.
Кутова кухня або кухня буквою Г – це універсальний варіант, найбільш часто зустрічається, причому і в інтер’єрах кухонь не найбільш маленького розміру. А на малогабаритній кухні таке розташування меблів дозволить помістити весь необхідний комплект побутової техніки, забезпечити кухонний простір достатньою кількістю систем зберігання і при наявності додаткового вільного місця, поставити невеликий обідній стіл.
На деяких кухнях таке планування залишається єдино можливим варіантом. Також досить часто подібне рішення зустрічається на витягнутій кухні, коли господарі вирішують навпаки кухонного гарнітура облаштувати повноцінну обідню зону.
- Паралельна планування. Для надто вузькою або прохідний кухні ідеально підійде дворядна планування, коли кухонний гарнітур складається з двох частин, розташованих навпроти один одного. Таким чином, на кухні вдасться розташувати максимально можливу кількість шафок, на жаль, на шкоду обідній зоні. Також при такому плануванні можна відмовитися від верхніх шафок на одній зі сторін, розмістивши його вздовж стіни острів, який виконує роль робочої поверхні, обіднього столу або ще однієї системи зберігання.
- П-подібне планування. При виборі такого планування на маленькій кухні також доведеться відмовитися від обідньої групи. Зате з’явиться можливість зробити приміщення по-справжньому функціональним і зручним, так як П-образне розташування гарнітура дозволить дотримати правило трикутника і розташувати на кухні всю необхідну побутову техніку.
- Кутове планування. Кутова кухня або кухня буквою Г – це універсальний варіант, найбільш часто зустрічається, причому і в інтер’єрах кухонь не найбільш маленького розміру. А на малогабаритній кухні таке розташування меблів дозволить помістити весь необхідний комплект побутової техніки, забезпечити кухонний простір достатньою кількістю систем зберігання і при наявності додаткового вільного місця, поставити невеликий обідній стіл.
- Лінійне планування. На деяких кухнях таке планування залишається єдино можливим варіантом. Також досить часто подібне рішення зустрічається на витягнутій кухні, коли господарі вирішують навпаки кухонного гарнітура облаштувати повноцінну обідню зону.
У підсумку, дизайн маленької кухні може стати і не таким вже складним питанням, головне пам’ятати, що віддати перевагу повноцінному комфортному приготування складних страв не вийде і не варто з цього приводу засмучуватися!