Когтеточка. Поради та рекомендації по догляду за кошеням.


Когтеточка входить в базовий набір необхідних предметів для утримання кота. Відучити кота точити кігті неможливо, так як це закладено природою, досить буде визначити точне місце, де робити це буде дозволено. Для комфорту господаря і вихованця, краще буде привчити кошеня до когтеточке з малого віку.

При плануванні завести маленького кошеняти або, якщо він вже з’явився, виникає питання про догляд за ним, а також, що знадобитися придбати для нього.

В першу чергу потрібно купити котячу перенесення. Не варто купувати маленьку, бо коти швидко ростуть і незабаром вона стане не за розміром. Вона дуже стане в нагоді, коли потрібно буде відвезти кота до ветеринара або взяти з собою, наприклад, на дачу.

Обов’язково слід передбачити лоток для природних потреб кота і поставити його в туалеті. У нього засипається спеціальний наповнювач, який нейтралізує запах і моментально вбирає вологу. Щоб привчити кошеня до лотка, потрібно відразу після їжі відносити його туди і рукою перемішати при ньому наповнювач, далі все зроблять його природні інстинкти. Не варто злитися на кошеня якщо раптом на підлозі виявиться невелика калюжа, для того щоб звикнути до нового місця і правилам, кошеняті буде потрібно трохи часу.

Далі найважливіше – годування кошеняти. Знадобляться дві миски, одна, більш глибока, для води або молока, а інша для основної їжі. Воду необхідно міняти щодня і ставити її в тінь. Друга миска повинна бути невелика і плоска, так як котам, коли вони їдять, не рекомендується Вібріс глибоко торкатися краю посуду. В інших випадках коту доведеться діставати їжу лапками. Якщо планується годувати кота сухим кормом, то можна обійтися і глибокої мискою, але варто знати, що сухий корм дуже шкідливий для кішок і серйозно скорочує термін їх життя.

Так само необхідно підготувати кошеняті місце для відпочинку. У будь-якому зоомагазині продається безліч зручних лежаків для котів, найкраще такий лежак покласти на підвіконня. В такому місці кіт буде відчувати себе дуже комфортно, оглядаючи всю кімнату під час сну, а також зможе милуватися видом з вікна.

Ще одна необхідна річ вдома для кота – це когтеточка, вона необхідна, щоб меблі в квартирі залишилася в цілості й схоронності, тому що коту обов’язково потрібно місце для того, щоб сточувати кігті.

У зоомагазинах пропонуються готові модулі, де є і спальне місце для вашого котика, і когтеточка. Найчастіше вони виконані в кілька рівнів.

Якщо ви любите щось майструвати і у вас є бажання порадувати свого вихованця, ви можете спробувати зробити лежанку і когтеточку своїми руками. На просторах інтернету можна знайти порядну кількість майстер класів по їх виготовленню.

Також необхідно подбати про те, щоб новий домашній улюбленець не нудьгував будинку. Особливо в ранньому віці кошенята дуже люблять грати. Ігри з кошеням безпосередньо впливають на його здоров’я, тому що фізична активність принесе йому користь, а також награвшись днем, вночі він захоче спати. При виборі іграшок для кота варто враховувати, щоб у такий іграшки не було дрібних деталей, які кіт зможе відгризти і з’їсти.

Окремим пунктом буде догляд за шерстю, звичайно, кішки самі стежать за своєю чистотою, але не зайвим буде мати в своєму арсеналі спеціальний шампунь, таких шампунів існує дуже багато і кожен з них для різних типів вовни кота. Також варто купити спеціальну котячу гребінець, для вичісування випадає вовни, щоб зменшити її розкид по всьому будинку.

Також вам знадобляться спеціальні ножиці для котячих кігтів, і підстригати їм їх приблизно раз на місяць, когтеточка в даному випадку буде служити доповненням в догляді за кігтями.

Наприкінці слід сказати, що догляд за кошеням, як і за будь-яким іншим тваринам – це велика відповідальність, заводити його потрібно тільки тоді, коли є повна впевненість, що вистачить часу, сил і терпіння. Але також потрібно знати, що це одночасно і велика радість, тому що коти вміють повертати всю ту любов, яку в них вклали господарі.

 

Comments are closed.