Обробка стін. Як підібрати матеріал для різних приміщень?


 

Внутрішнє оздоблення стін в тій же мірі, як і підлогове покриття, підпорядковується принципу функціональності. Важлива не тільки структура матеріалу і його якість, а й завдання, якій обробка буде служити на своєму місці. Наприклад, для ванної кімнати або кухні не підходять звичайні шпалери – це місця підвищеної вологості, які чреваті ризиком протікання води і бризок, що розлітаються в усі сторони. Для дитячої кімнати не годяться рельєфні штукатурки з яскраво вираженою фактурою піску – діти необережні, а ефект дотику до цієї штукатурці можна порівняти з наждачним папером. Вузький коридор не має сенсу декорувати темними панелями – від цього він буде здаватися ще більш вузьким. Таких прикладів можна підібрати безліч, тому краще заздалегідь познайомитися з властивостями матеріалів для оздоблення стін і зробити оптимальний вибір оздоблення для кожного приміщення квартири.

Шпалери

Самий звичний для нас спосіб обробки стін, оскільки з середини двадцятого століття шпалери були найдешевшим і найпростішим матеріалом. Зараз вони бувають паперовими, текстильними, вініловими, флізеліновимі – і нічим не поступаються будь-якого іншого покриття. Величезна різноманітність кольорів і фактур, можливість купити миються полімерні шпалери для кухні та шпалери під фарбування для дитячої кімнати – все це як і раніше зберігає за такою обробкою пальму першості при бюджетному ремонті.

Забарвлення стін

Один з найстаріших способів обробки. Сучасні фарби для житлових приміщень бувають масляні, водоемульсійні, акрилові, вапняні – як окремий варіант для ванної кімнати – антибактеріальні із захистом від цвілі. Краще використовувати або водоемульсійні склади, оскільки вони добре розчиняються водою, легко наносяться і не потребують тривалого висушування, або акрил – в якості основи акрилових фарб виступає розчинник, після висихання утворюється щільна стійка до пошкоджень плівка. Крім того, випускається величезна кількість фарб з різноманітними спецефектами – мозаїчні, з вкрапленнями частинок різного діаметра для створення фактури стіни, перламутрові, фарби з уповільненим висиханням для створення візерунків і багато інших склади. Спільне в них усіх лише одне: фарба наноситься безпосередньо на загрунтовану поверхню за допомогою валика, кисті або розпилювача.

Дерево

Дерев’яні панелі для стін завжди були ознакою достатку і престижності приміщення, в якому вони встановлювалися; текстура дерева – прекрасне доповнення будь-якого інтер’єру, до того ж теплоізоляційних властивостей такого покриття вистачає для підтримки температури в кам’яних будинках навіть при перебоях в опаленні. Зараз цей матеріал став цілком доступним – як обробка стін, паркету або паркетної дошки. Дерев’яні панелі довговічні, особливо при правильній обробці, вони виготовляються за індивідуальним замовленням під конкретне приміщення і як і раніше залишаються найбільш екологічно чистим покриттям.

Пробка

Особливість коркового покриття – в водонепроникності цього матеріалу. За теплоізоляційними характеристиками він близький до дерева, хоча і впишеться далеко не в кожне приміщення. Це звукоізолюючі пластини або шпалери, які не поглинають запахи, не реагують на хімічно активні речовини, практично не горять. По суті своїй це та ж кора коркового дерева, що і в звичайних пляшкових пробках, але для оздоблювального покриття вона спеціальним чином пресується і обробляється для підвищення міцності.

Кераміка

Керамічна плитка – відмінний вибір оздоблення для кухні та санвузли. Вона легко миється, відрізняється великим запасом міцності і відмінно виглядає, не боїться води, тому що добре захищає стіни від жиру при готуванні, а також від вологості у ванній. За складом, фактурі і забарвленням можна підібрати будь-який варіант плиткового покриття для вашого інтер’єру.

Декоративні штукатурки

Особливістю цього класу при обробки стін можна вважати їх багатошаровість. Будь-яка з фактурних штукатурок, будь це венеціанська штукатурка або будь-яка інша, наноситься в кілька прийомів для створення малюнка потрібної глибини, форми і кольору. Склад декоративної штукатурки виглядає так:

  • Основа (шар, накладається безпосередньо на стіну і службовець з’єднувальним матеріалом);
  • Наповнювач (формуючий фактуру готового зображення, оскільки це може бути крихта натурального каменю, целюлозні або інші волокна – або пісок);
  • Добавки (то, що створює додаткові якості матеріалу – піноутворювача, присадки і тому подібні речовини);
  • Розчинник – як правило, проста вода.

Працювати з нею складно – без серйозного досвіду ви навряд чи досягнете бажаного результату. Такі штукатурки наносяться спеціальними інструментами, окремими шарами, в певній послідовності; таким чином створюються унікальні малюнки стіни – ви зможете бути впевнені в тому, що володієте єдиною в своєму роді деталлю інтер’єру.

Камінь

Для сучасних інтер’єрів використовується натуральний або штучний камінь. Правда, вибір натурального матеріалу менше – в основному використовується або мармур, або сланцеві породи. У штучного, крім можливості виготовлення практично будь-якої потрібної вам фактури, є ще кілька плюсів – він дешевше натурального, з нього легше створювати пластини необхідного розміру і потрібної форми, до того ж він істотно легше.
Який би з цих двох видів каменів ви не вибрали, пластини будуть виготовлені спеціально під ваше замовлення – кожен проект такого роду унікальний. Правда, треба враховувати вартість роботи з каменем, а також вартість самого каменю.

Звичайно, завжди можна використовувати різні матеріали для обробки різних частин квартири – таким чином ви зможете підібрати необхідні якості покриття для кожного окремого приміщення. Довговічність або, навпаки, можливість швидкої зміни декоративного оформлення – вирішувати вам, для цього має сенс ретельно зважити всі наявні варіанти.

 

Comments are closed.