Сучасна кухня – це особливе, затишне місце в кожному будинку. Там завжди смачно пахне, а сім’я збирається разом за одним столом.
Правильна обстановка на кухні, її атмосфера, має в своєму розпорядженні на душевні розмови за чашкою чаю, відпочинок після важкого дня і по-справжньому доброго ранку!
Сучасний ринок наповнений достатком варіантів дизайну, моделей кухонних гарнітурів і супутніх товарів до них. Тому, при виборі все залежить лише від особистих переваг і цінової політики.
Багато меблеві салони, які позитивно зарекомендували себе на ринку, надають послуги з виготовлення кухонних гарнітурів за індивідуальними розмірами, будь-якого формату. Завдяки чому, можна з легкістю втілити будь-які фантазії в реальність.
Найбільш популярними на даний момент є модульні кухні, особливо в кутовому виконанні. Але, тим не менш, представлені прекрасні моделі гарнітурів, без навісних шаф. Прямі кухні також не втрачають своєї популярної індивідуальності. Модульні гарнітури включають в себе шафи-вітрини, які роблять інтер’єр багатим, стильним. Однак сучасний дизайн диктує свої правила.
Щоб максимально уникнути помилок в ремонті, зробивши інтер’єр стильним, потрібно всього лише ознайомитися з антітренд в дизайні.
1. На сьогоднішній день не актуальними стали моделі гарнітурів з орнаментом або малюнком на фасадах, так само це стосується стіновий панелі і обідніх столів. Такі варіанти дизайну дуже спрощують навіть самий дорогий інтер’єр.
2. Яскраві відтінки кухонних гарнітурів також відійшли на другий план, вони практично не використовуються при створенні дизайн проекту. Серед таких кольорів виділяють бордовий, червоний, помаранчевий, рожевий і фіолетовий.
3. Окремо стоїть мийка або габаритна техніка (електрична плита, посудомийна машина) – не естетично в сучасному інтер’єрі.
4. Однакові розміри шаф гарнітура по 800 мм., Також не роблять дизайн кухні індивідуальної і незвичайною.
5. Глянцевий поверхню фасадів практично неактуальна на сьогоднішній день, її використовують лише в деяких випадках, щоб візуально розширити простір.
6. Величезна кількість предметів або кухонного начиння на робочій поверхні не є варіантом декору.
Найстильнішими сторонами інтер’єру є однотонність або мінімалізм в деталях меблів, техніки і декору.
Види кухонних гарнітурів
1. Прямий кухонний гарнітур.
Така модель є ідеальним рішенням для невеликих за площею кухонь. Дизайн таких моделей може бути найрізноманітнішим, як і їх фактура, колірна гамма, наявність або відсутність орнаменту.
Вельми стильним рішенням для прямої кухні стане і відтінок стін, який можна зробити темним, а самі меблі в контраст – світлої, наприклад білої, молочної або ніжно-блакитний.
Отже, шпалери або фарбу для стін бажано вибрати серед темних, але не похмурих відтінків, це може бути колір «курній троянди» або універсальний сірий з тонким відливом блакитного або бузкового. При такому дизайні, колір підлоги і стелі повинні бути світлими.
При виборі світлого гарнітура і темних стін, варто правильно розставити колірні акценти у вигляді кухонного столу, стільців, штор і холодильника.
Звичайно, білий холодильник, це найпростіше і універсальне рішення для будь-якої кухні, але якщо дійсно робити стильний дизайн, то виграшним варіантом для техніки буде сталевий колір або навіть чорний.
Що стосується столу, переважно вибирати класичний однотонний варіант в скляному виконанні, без фотодруку і інших орнаментів. Стільці до такого столу можна підібрати абсолютно будь-які, як за кольором, так і за матеріалом, але не дерев’яні. Вони можуть бути виконані зі шкіри або замші. Відтінок стільців можна дублювати в колір самого гарнітура, або зробити повністю протилежним, але в такому випадку, цей колір потрібно повторити в декорі. Наприклад, це можуть бути штори або плейсмати під гарячі страви.
2. Кутова модель кухні.
Це не тільки стильний, але і максимально функціональний проект. Найпопулярнішими моделями є матові фасади світлих відтінків або кольору блакитного, сірого, чорного, оливкового в приглушених тонах.
Щоб дизайн кухні виглядала розкішно і благородно, важливо підібрати не тільки розмір і колір модулів гарнітура, але і стінну панель зі стільницею.
Трендом для таких моделей кухонь є камінь. Це може бути імітація граніту або мармуру. Однак, чим більше «розлучення», на поверхні, тим привабливіше і дорожче виглядає кухня. В цей дизайн прекрасно вписується і кам’яна мийка, яка може бути виконана як з натурального, так і зі штучного каменю, що значно дешевше.
Супутня меблі у вигляді стола і стільців послужить прекрасним доповненням до загальної композиції, якщо буде виконана з дерев’яних матеріалів. Відтінки таких меблів варто вибирати, відштовхуючись від основного кольору кухонного гарнітура. Якщо фасади виконані у відтінках глибокого блакитного, то ідеальним колірним рішенням столу і стільців буде «слонова кістка». І навпаки, якщо ж фасади молочного або кавового відтінку, то варто розглядати варіант меблів в кольорі «венге». Що стосується сірого гарнітура, його варто відтінити світлим столом, але досить яскравими стільцями, вони можуть бути сині, жовті, фіолетові або зелені. Ці відтінки прекрасно впишуться в загальний інтер’єр кухні.
Штори для кутової кухні переважно робити довгими, тонку невагому тюль і щільну фіранку на ту сторону, де немає кухонного гарнітура, а наприклад, коштує обідня зона, стіл зі стільцями. Відтінок штор, якщо він не обраний під колір стільців, можна підібрати за кольором до фасадів гарнітура, особливо якщо їх відтінок в синіх або оливкових тонах.
Колір стін варто вибирати серед нейтральних відтінків, наприклад, таких як бежевий або молочний, але в тому випадку, якщо тон фасадів кухні значно темніше. Якщо ж гарнітур світлий, білий, бежевий, оливковий або сірий, колір стін варто вибрати темніше, тим самим отримати гарний стильний контраст.
3. Кухонний гарнітур без навісних шаф.
Якщо хочеться повністю проявити свою індивідуальність, цей варіант підходить набагато більше, ніж два попередніх! Така кухня не може бути чиєюсь копією або плагіатом, вона вже унікальна!
Отже, в чому її перевага?
Найбільший і незаперечний факт – наявність вільного місця. Над головою не висять шафи, про які можна вдаритися, полки які розташовані занадто високо і деколи доводиться користуватися стільцем, щоб дістати чергову баночку з крупою або сіллю.
Але є і мінуси, наприклад такий, як площа кухні, вона обов’язково повинна бути великою. Нижні шафи повинні вмістити в себе не тільки вбудовану мийку, духова шафа і посудомийну машину, а й всю необхідну начиння, починаючи від столових приладів, і закінчуючи каструлями і формами для випікання пирогів. Про це варто задуматися в першу чергу, при плануванні такої моделі кухні.
В іншому, ніяких проблем немає. Всі ті ж улюблені матові фасади, світлі відтінки і пара функціональних навісних полиць, замість громіздких шаф.
Особливу увагу в дизайн-проект майбутньої кухні варто приділити техніці. Сучасний інтер’єр припускає варіант «вбудувати все»! Насправді, вбудувати дійсно можна все або більшу частину. Все починається з врізного миття, плавно переходячи на плиту, духовку і посудомийну машину. Але при великому бажанні, достатньої площі та фінансах, можна вбудувати мікрохвильову піч, холодильник, а також витяжку.
Будь вбудований варіант техніки або мийки завжди виглядає більш естетично, привабливіше, хоча цінова політика у виробників техніки різна, а значить за бажанням, можна вбудувати все за прийнятні гроші.
Освітлення в інтер’єрі сучасної кухні
Багаторівневі стелі, фотодрук, кольорові смужки і навіть глянцева поверхня перестали радувати око, і відійшли на другий план. Таким чином, самий практичний і прийнятний варіант – матові або сатинові стелі.
Кухня, повинна бути світлою, незалежно від того, в яких тонах виконані фасади, гарнітура і пофарбовані стіни. Для прямої невеликої кухні можна зробити вбудоване в натяжна стеля освітлення, у вигляді світильників, в середньому досить їх 6-8 штук.
Кутова кухня має більший простір, тому можна проявити фантазію і виконати освітлення цікаво. Це можуть бути і вбудовані світильники над гарнітуром, а над столом розташувати красиво звисає люстру. Таке освітлення лише доповнить загальний інтер’єр і додасть йому стиль і шарм.
Якщо візуально мало світла або необхідно додати «яскравості», на допомогу прийде світлодіодна стрічка, вона відмінно впишеться в будь-яку кухню, важливо, лише провести її під верхніми шафами гарнітура. Вона проста в установці і не вимагає великих витрат.
Розглянувши найпопулярніші види дизайну інтер’єру кухні, не залишить великих труднощів самостійно спроектувати підходить саме вам варіант. Головне, знайти золоту середину в відтінках стін і фасадів, розмірах верхніх і нижніх шаф, а також розташування техніки в обідній зоні!
Володіючи фантазією і бажанням оновити дизайн кухні, можна сміливо брати альбомний аркуш, упаковку кольорових олівців і робити начерки в декількох варіантах. Якщо ж такої можливості немає, ласкаво просимо до дизайнера. Прекрасний проект не змусить себе довго чекати!