Як зшити штори. Створюємо красиві штори в свій будинок своїми руками


Озброївшись порадами декораторів та професійних дизайнерів, можна дізнатися, як зшити штори самостійно. Якщо ви відносите себе до армії рукодільниць, то маючи в розпорядженні швейну машинку і захопившись бажанням створити декор своїми руками, ви маєте всі шанси створити маленький шедевр.

Перед тим як приступити до роботи, виберіть вподобану модель штор, коректний, як зшити штори, яка містить опис всіх етапів пошиття.

Щоб портьєри не довелося вкорочувати або, навпаки, регулювати довжину шляхом настрачіванія воланів і оборок, зробіть необхідні заміри дуже ретельно:

– Відстань від карниза до підлоги виміряйте рулеткою і додайте 6 см на нижній підгин, а також 3 см на верхній. Отримана сума буде завдовжки, яку потрібно відміряти на тканини.

– Щоб відміряти ширину, потрібно виміряти карниз і помножити отриману цифру на 1,5 рази. Якщо ви хочете, щоб на шторі утворювалися великі хвилі, то збільште довжину карниза в 2 рази. На подгибку з двох сторін додайте по 2 см.

Після проведення замірів і обчислень вирушайте за покупкою тканини. Для пошиття штор вибирайте той матеріал, який підійде до інтер’єру кімнати за кольором і за складом.

Наприклад, якщо кухня виконана в еко-стилі, то, зрозуміло, тканина повинна бути натуральною, льон або бавовна.

Сьогодні виробники поставляють для продажу інтер’єрний текстиль зі спеціальним просоченням. Штори, пошиті з такого матеріалу, стійкі до забруднень, не запалюються і не горять.

Зміст синтетичних волокон в складі не дають тканини м’яти і дозволяють стирати так часто, як це потрібно господині.

Для правильної організації процесу пошиття штор виконайте декілька пунктів:

Підготовка. Заздалегідь запасіться інструментами, які стануть в нагоді вам в роботі – ножиці, шпильки, шпильки, нітковдеватель, сантиметрова м’яка стрічка, гострі ножиці.

Нитки для пошиття підбирайте в тон тканини, якщо тільки не передбачена контрастна обробка рядком.

Ретельно підготуйте робоче місце, стіл для розкрою повинен бути великий і стійкий. Якщо поверхня стола лакована, ви б не хотіли її пошкодити ножицями, накрийте стіл клейонкою і зафіксуйте по краях.

Встановіть швейну машинку на столі таким чином, щоб тканина після рядка не падала на підлогу. Ваша головна помічниця не повинна ковзати по поверхні, інакше гарантувати якість роботи складно.

Підготуйте праска і прасувальну дошку, після завершення пошиття готовий виріб проутюжьте і тільки після цього підвішуйте до карнизу.

На перший погляд непотрібний, але такий необхідний аксесуар, як фартух з кишенями, дозволить вам закінчити роботу швидше. Всі дрібниці, шпильки, вимірювальна стрічка, крейда або шматочок сухого мила, будуть завжди під рукою, ви не будете постійно відволікатися на їх пошуки.

Розкрій. Дотримуйтеся при розкрої найпростішої викрійки – два прямокутні полотна. Щоб після прання штори не дали усадку, тканину перед розкриємо необхідно зволожити і пропрасувати. Цей прийом використовується для натуральних і сумішевих матеріалів. Довжина фіранки відміряється уздовж кромки, не забудьте додати припуски на шви. По всій ширині відрізу витягніть пару ниток на лінії остаточної довжини штори і на лінії підгин, так вам буде легше працювати.

Пошиття. Щоб пристрочити тасьму для штори, обробіть верхній край розкроєного полотна, обмітайте його на швейній машинці і підігніть на ширину верхнього припуску. Щоб не допустити неточностей, вручну приметайте підгин, а потім пристрочите саму тасьму. Налаштуйте довжину стібка, вона повинна бути в межах 4-6 мм. Наступним етапом буде обробка бічних зрізів, в процесі якої потрібно сховати всередину краю від шторної тасьми.

Під час подворачіванія країв тасьми не забудьте важливу деталь, кінці шнурів повинні бути вільними, так як вони дозволяють регулювати кількість складок на шторі.

Далі обробляємо низ майбутньої штори. Двічі підігніть тканину і прострочіть її на машинці. Щоб в процесі експлуатації готовий виріб не вимагало ремонту, зафіксуйте всі нитки. Проутюжьте штори і підвісьте її на карнизі за допомогою гачків або інших спеціальних пристосувань.

Як бачите, питання, як зшити штори самостійно, не вимагає від вас високої кваліфікації швачки, досить мати невеликі навички в роботі за швейною машинкою!


Comments are closed.